03195020234 - 09131097370 Info@daymask.ir

ماسک سه لایه ، ماسک فیلتر دار، ماسک کودک، ماسک جراحی و انواع دیگر ماسک‌هایی که توسط شرکت دی ماسک یا هر یک از شرکت‌های تولید ماسک در سراسر ایران و جهان تولید می‌شوند؛ انتخاب‌های بی‌شماری را برای استفاده از ماسک در مقابل ما قرار می‌دهند که با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان، انتخاب ماسک مناسب برای استفاده در شرایط این‌چنینی به امری حیاتی تبدیل می‌شود.

یافته های علمی نشان دهنده اثر بخش بودن استفاده صحیح از ماسک سه لایه و فیلتردار در مقابل انتقال ویروس کرونا است و سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها نیز بر این موضوع توافق نظر دارند و درحال حاضر پوشیدن ماسک سه لایه و فیلتردار در انواع مختلف و رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از اقلام ضد عفونی کننده را تنها راه‌های مقابله با ویروس کرونا می‌دانند.

لطفا در این عنوان برای شناخت هر چه بهتر ماسک سه لایه که بیشتر با نام جهانی ماسک جراحی شناخته می‌شود، با ما همراه باشید.

ویژگی‌های ماسک سه لایه یک بار مصرف

با وجود یکبار مصرف بودن ماسک سه لایه ‌، این ماسک هنوز جزو بهترین ماسک‌های موجود برای جلوگیری از ورود انواع ویروس و آلاینده‌های میکروبی به بدن انسان است. ماسک سه لایه به دلیل برخوردار بودن از پارچه پلی‌پروپیلن، کیفیت و دوام بالا و راندمان فیلتراسیون باکتریایی تا سقف 99% بهترین راه حل برای جلوگیری از ورود آلودگی‌های محیط به بدن افراد است.

ماسک سه لایه که با هدف جلوگیری از ورود ذرات جامد معلق در هوا به داخل ریه ها تولید می‌گردد، نقش مهمی در فیلتر کردن هوای دم و بازدم دارد. ماسک سه لایه به دلیل برخورداری از ضخامت‌های مختلف و داشتن قابلیت تنفس راحت تر نسبت به ماسک‌های فیلتر دار، برای انجام فعالیت‌های کاری و ورزشی و روزانه بسیار مناسب است. هم‌چنین ماسک سه لایه برای استفاده افراد ناقل از ایمنی بیشتری نسبت به ماسک فیلتردار برخوردار است چرا که علاوه بر فیلتراسیون هوای دم، هوای بازدم شخص را نیز فیلتر می‌کند.

ماسک سه لایه
ماسک سه لایه

مکانیزم پلی‌پروپلین به کار رفته در الیاف ماسک سه لایه

پلی‌پروپلین که با نام ترمو پلاستیک پُلیمر هم شناخته می‌شود، در طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی از جمله مواد اولیه پارچه ماسک سه لایه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلی‌پروپلین یک فیلتر بسیار عالی است که از خاصیت الکتریسیته ساکن برای فیلتراسیون استفاده می‌کند. خاصیت چسبندگی استاتیک باعث می‌شود ذرات مضر در دو طرف ماسک سه لایه گیر بیفتند و مانع از ورود آن‌ها به بدن می‌شوند. پلی‌پروپیلن، هنگامی که بازدم شما در ماسک رطوبت ایجاد می‌کند می‌تواند الکتریسیته ساکن خود را حفظ کند. اما با شستشو الکتریسیته ساکن خود را از دست می‌دهد.

مزایای ماسک سه لایه

  • راندمان بالا در فیلتراسیون
  • ورود هوا و تنفس راحت
  • مناسب برای انواع صورت
  • وزن بسیار پایین
  • عدم تحریک پوست
  • فیلتر دوگانه دم و بازدم
  • قابلیت استفاده در آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌ها به منظور جلوگیری از ورود مواد شیمیایی و آلاینده‌های موجود در هوای محیط کار

استفاده صحیح از ماسک سه لایه

ماسک سه لایه
استفاده صحیح از ماسک سه لایه

موردی که باید در نظر داشت این است که دقیقا استفاده صحیح از انواع ماسک سه لایه به چه صورت است و چگونه می‌توانیم با استفاده صحیح از ماسک سه لایه ، از ابتلا به ویروس کرونا یا عدم انتقال آن به دیگران در صورت ناقل بودن خودمان، خودداری کنیم. اولین مورد این است که حتی در صورت داشتن محلول‌های ضد عفونی کننده، از دست زدن به ماسک سه لایه روی صورت خودمان یا دیگران اکیدا خودداری کنیم، مگر اینکه ماسک روی صورتمان جا به جا شده باشد و قسمت‌هایی که باید بپوشاند را، نپوشاند.

چرا استفاده از ماسک سه لایه ایمن‌تر از ماسک فیلتر دار است؟

ماسک‌های فیلتردار تنها قادر به پیشگیری از ورود ویروس به سیستم تنفسی ما هستند و در صورت ابتلای خودمان به ویروس و ناقل بودن، استفاده از ماسک فیلتردار کار درستی به حساب نمی‌آید چرا که بازدم خروجی را به طور کامل و فیلتر نشده از ماسک خارج می‌کند و به راحتی دیگران را مبتلا می‌سازد. بر اساس چنین مواردی، استفاده از ماسک‌ سه لایه یک بار مصرف و ماسک کودک بهترین انتخاب ممکن به حساب می‌آید.

در هر شرایطی می‌توان با استفاده از ماسک سه لایه و ماسک کودک از عدم ورود ویروس به سیستم تنفسی خودمان و اطرافیانمان اطمینان حاصل کرد. ماسک سه لایه دارای دو بند با قابلیت کشسانی است که پشت گوش قرار می‌گیرند و باعث می‌شود ماسک تماما روی صورت و سیستم تنفسی قرارگرفته و مانع از ورود آلودگی‌های محیطی به سیستم تنفسی شما عزیزان شود.

ماسک های ارائه شده توسط شرکت دی ماسک

شرکت دی ماسک با برخورداری از سابقه طولانی در تولید ماسک سه لایه و ماسک کودک، از افتخار ارائه این محصولات به شما همکاران عزیز برخوردار است. لطفا در صورت تمایل به همکاری و خرید ماسک سه لایه و ماسک کودک، با پشتیبانی شرکت دی ماسک تماس حاصل فرمایید یا اطلاعات خود را در فرم تماس وب سایت در همین صفحه یا در بخش ارتباط با ما، وارد کنید تا در اولین فرصت جهت تکمیل سفارش و ارسال آن اقدام به عمل آید.

لزوم استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی در شرایط فعلی

پس از تحقیق و انجام یکسری آزمایشات، دانشمندان هنگ کنگی به این باور رسیده‌اند که احتمال انتقال ویروس کرونا از راه تنفس و ذرات معلق در هوا هنگام استفاده صحیح از ماسک سه لایه، ماسک جراحی یا فیلتردار تا 80 درصد کاهش می‌یابد. درحال حاضر تمامی دانشمندان استفاده از ماسک سه لایه و فیلتردار را برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا را توصیه می‌کنند.

طی مطالعات دیگری که دانشمندان داشته‌اند به این نتیجه رسیدند که در صورت استفاده صحیح از ماسک تا 100 درصد امکان انتقال ویروس از طریق تنفس کاهش میابد و علاوه بر آن اگر 80 درصد مردم در مکان‌های عمومی از ماسک سه لایه یا فیلتردار استفاده کنند درصد انتقال ویروس کرونا نزدیک به صفر خواهد بود.

منابع: mayoclinic و the guardian

این را به اشتراک بگذارید