03195020234 - 09131097370 Info@daymask.ir

این روزها تنها راه مقابله با ویروس کرونا استفاده از ماسک است که علاوه بر حفظ سلامت جسمانی فرد، در بعد روانی و اجتماعی نیز از تاثیرات مثبتی برخوردار است. تا به امروز که این مقاله نوشته می‌شود، از سراسر جهان راه‌حل‌ها و داروهایی برای درمان ویروس کرونا ارائه شده‌اند اما فعلا هیچکدام از پزشکان و دانشمندان جهان راه حل قطعی برای درمان کرونا پیدا نکرده‌اند.

یافته های علمی نشان دهنده اثر بخش بودن استفاده صحیح از انواع ماسک در مقابل انتقال ویروس کرونا است و سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها نیز بر این موضوع توافق نظر دارند و درحال حاضر پوشیدن ماسک سه لایه و فیلتردار در انواع مختلف و رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از اقلام ضد عفونی کننده را تنها راه‌های مقابله با ویروس کرونا می‌دانند.

استفاده صحیح از ماسک

موردی که باید در نظر داشت این است که دقیقا استفاده صحیح از انواع ماسک به چه صورت است و چگونه می‌توانیم با استفاده صحیح از ماسک، از ابتلا به ویروس کرونا یا عدم انتقال آن به دیگران در صورت ناقل بودن خودمان، خودداری کنیم. اولین مورد این است که حتی در صورت داشتن محلول‌های ضد عفونی کننده، از دست زدن به ماسک خودمان یا دیگران اکیدا خودداری کنیم، مگر اینکه ماسک روی صورتمان جا به جا شده باشد و قسمت‌هایی که باید بپوشاند را، نپوشاند.

مورد بعدی که باید در نظر داشت این است که ماسک‌های فیلتردار تنها قادر به پیشگیری از ورود ویروس به سیستم تنفسی ما هستند و در صورت ابتلای خودمان به ویروس و ناقل بودن، استفاده از ماسک فیلتردار کار درستی به حساب نمی‌آید چرا که بازدم خروجی را به طور کامل و فیلتر نشده از ماسک خارج می‌کند و به راحتی دیگران را مبتلا می‌سازد.

بر اساس چنین مواردی، استفاده از ماسک‌ سه لایه یک بار مصرف و ماسک کودک بهترین انتخاب ممکن به حساب می‌آید و در هر شرایطی می‌توان با استفاده از ماسک سه لایه و ماسک کودک از عدم ورود ویروس به سیستم تنفسی خودمان و اطرافیانمان اطمینان حاصل کرد.

انواع ماسک‌های موجود در بازار

  1. ماسک سه لایه
  2. ماسک فیلتر دار
  3. ماسک کودک

ماسک سه لایه

ماسک
ماسک سه لایه دی ماسک

ماسک سه لایه یا ماسک جراحی که معمولا در بین افراد به ماسک جراحی یا ماسک جراحی سه لایه نیز معروف است، مانع خارج شدن ذرات باکتری و ویروس و همینطور مانع ورود ذرات و آلاینده‌های موجود در هوا از راه دهان و بینی به بدن افراد می‌شود. ماسک سه لایه به دلیل ساختار متفاوت و داشتن شکل و لایه‌های ضعیف تر نسبت به ماسک‌های فیلتر دار از محافظت کمتری برخوردار است. اما تحت هر دو شرایط یعنی چه فرد مصرف کننده سالم باشد و چه ناقل، وظیفه‌ی خود نسبت به فیلتر کردن ذرات ورودی و خروجی را به درستی به انجام می‌رساند.

ماسک کودک

ماسک
ماسک کودک دی ماسک

کودکان به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدنشان جزو افراد حساس و آسیب پذیر جامعه محسوب می‌شوند و استفاده از ماسک مخصوص با طراحی کوچکتر جهت جلوگیری از بیماری‌های تنفسی و عفونی برای این عزیزان کاملا ضروری و مناسب است. ماسک کودک با برخورداری از چندین لایه ساخته شده با تکنولوژی نانو است که لایه میانی حاوی نانو الیافی با قطر نانومتری است. ماسک کودک ماسکی است با اندازه مناسب برای صورت کودکان که کلیه منافذ ورود آلاینده و ویروس به درون ماسک را به خوبی می‌پوشاند.

این لایه‌ها مانع ورود ذرات میکرونی به دستگاه تنفسی کودکان می‌شود. به دلیل استفاده از نانو الیاف در ماسک‌ کودک، این نوع ماسک‌ دارای کیفیت به مراتب بالاتری از بقیه ماسک‌های موجود در بازار است که کودکان دلبنتان را از ابتلا به انواع ویروس‌ها و آسیب دیدن به واسطه ذرات آلاینده موجود در هوا محافظت می‌کند.

ماسک فیلتر دار

ماسک
ماسک فیلتر دار

ماسک فیلتر دار که از جمله معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به ماسک n95 اشاره داشت، جزو دسته‌ای از ماسک‌ها هستند که با تایید سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و دارو مورد استفاده کادر‌های درمانی و پزشکی قرار می‌گیرند.

ماسک فیلتر دار در اغلب موارد برای کارکنان بخش درمان که به محافظت بیشتری در برابر ذرات معلق در هوا نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل بالا بودن استاندارد‌های مقاومتی و خاصیت فیلتر کردن بالا اندکی تنفس کردن را مشکل می‌سازد و در صورت بالا بودن درجه حرارت فضایی که ماسک در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، امکان بروز تنگی نفس و تعریق شدید در آن وجود دارد. از همین رو ماسک‌های فیلتر دار در خارج از مراکز درمانی استفاده چندان بالایی ندارند.

ماسک های ارائه شده توسط شرکت دی ماسک

شرکت دی ماسک با برخورداری از سابقه طولانی در تولید ماسک سه لایه و ماسک کودک، از افتخار ارائه این محصولات به شما همکاران عزیز برخوردار است. لطفا در صورت تمایل به همکاری و خرید ماسک سه لایه و ماسک کودک، با پشتیبانی شرکت دی ماسک تماس حاصل فرمایید یا اطلاعات خود را در فرم تماس وب سایت در همین صفحه یا در بخش ارتباط با ما، وارد کنید تا در اولین فرصت جهت تکمیل سفارش و ارسال آن اقدام به عمل آید. هم‌چنین به منظور افزایش آگاهی خود می‌توانید به مطالعه عنوان ماسک فیلتر دار بپردازید.

منابع: who و mayoclinic

این را به اشتراک بگذارید