03195020234 - 09131097370 Info@daymask.ir

یکی از تنها دلایلی که شرکت‌های تولید ماسک از جمله دی ماسک به تولید ماسک‌های جداگانه‌ای برای کودکان در قالب ماسک کودک می‌پردازند، ضعف سیستم ایمنی بدن کودکان و حساسیت بیشتر کودکان عزیزمان نسبت به آلاینده‌های محیطی و ویروس‌هایی از جمله ویروس کروناست. عدم وجود ماسک‌های سایز صورت کودکان در بازار و نیاز شدید به اقلام حفاظتی که هم سایز صورت کودکان باشد از دیگر موارد بدیهی است که بیانگر اهمیت تولید ماسک کودک می‌باشد.

ماسک کودک
لزوم استفاده از ماسک کودک دی ماسک

لزوم استفاده از ماسک کودک برای کودکان

ماسک های سه لایه و فیلتر دار موجود در بازار به دلیل سایز بزرگی که دارند، محافظت لازم برای پیشگیری از ورود ویروس به بدن کودکان را به خوبی به عمل نمی‌آورند و روزنه‌های باز اطراف صورت کودک می‌تواند منجر به ورود ویروس و آلاینده به درون ماسک شود. هم‌چنین ماسک کودک می‌بایست کوچکترین ذرات آلاینده موجود در هوا را تصفیه کرده و از ورود آن‌ها به سیستم تنفسی کودک جلوگیری کند. در عین حال ماسک های فیلتر دار علاوه بر اندازه بزرگ، اختلالات شدیدی را در تنفس کودکان به وجود می‌آورند که در طولانی مدت منجر به بروز صدمات جدی در سیستم تنفسی کودکان می‌شود.

ویژگی‌های ماسک کودک

ماسک کودک ساختاری شبیه به ماسک سه لایه دارد و دارای چندین لایه با تکنولوژی نانو است که لایه‌‌ی میانی حاوی نانو الیافی با قطر نانومتری است. این لایه مانع ورود ذرات میکرونی آلاینده یا ویروسی به دستگاه تنفسی کودکان می‌شود. به دلیل استفاده از نانو الیاف در ماسک‌ کودک این نوع ماسک‌ دارای کیفیت به مراتب بالاتری از بقیه ماسک‌های موجود در بازار می‌باشد. لایه های ماسک کودک با پوست سازگار بوده و مانع از بروز حساسیت‌های پوستی می‌شود.

ماسک کودک وزن بسیار سبکی دارد و بندهای آن از جنس الیاف نخی است که ضد حساسیت هستند. ماسک کودک دی ماسک با در نظر گرفتن اندازه صورت کودکان و برخورداری از سیستم تصفیه نانومتری، بهترین گزینه برای محافظت از سیستم تنفسی کودکان عزیز کشورمان محسوب می‌شود. استفاده از ماسک کودک دی ماسک تا مقدار قابل توجهی باعث رفع شدن مشکلات حاد تنفسی می‌شود و از انتقال بیماری‌های واگیردار به کلی جلوگیری می‌کند.

نحوه استفاده صحیح از ماسک کودک

ماسک کودک دارای دو بند با قابلیت کشسانی است که پشت گوش قرار می‌گیرند و باعث می‌شود ماسک تماما روی صورت قرارگرفته و مانع از ورود آلاینده و ویروس به بدن کودک شود. باید به خاطر داشت که دقیقا استفاده صحیح از انواع ماسک از جمله ماسک کودک به چه صورت است و چگونه می‌توانیم با استفاده صحیح از ماسک کودک ، از ابتلای فرزندانمان به ویروس کرونا یا عدم انتقال آن به دیگران در صورت ناقل بودن خود یا خانواده‌مان، خودداری کنیم.

اولین مورد این است که حتی در صورت داشتن محلول‌های ضد عفونی کننده، از دست زدن به ماسک خود یا ماسک کودک اکیدا خودداری کنیم، مگر اینکه ماسک روی صورت خودمان یا کودکمان جا به جا شده باشد و قسمت‌هایی که باید بپوشاند را، نپوشاند.

مورد دوم این است که به هیچ وجه از ماسک های فیلتر دار یا سه لایه بزرگسالان برای کودکان استفاده نشود چرا که با وجود منافذ باز اطراف این ماسک‌ها، هر لحظه امکان ورود آلاینده‌ها و ویروس به درون این ماسک‌های وجود دارد و کودکان دلبندمان حتی با وجود استفاده از این نوع اقلام حفاظتی باز هم در خطر آسیب به واسطه آلاینده‌ها یا ویروس قرار خواهند داشت.

ماسک کودک
نحوه صحیح استفاده از ماسک کودک

ماسک های ارائه شده توسط شرکت دی ماسک

شرکت دی ماسک با برخورداری از سابقه طولانی در تولید ماسک سه لایه و ماسک کودک ، از افتخار ارائه این محصولات به شما همکاران عزیز برخوردار است. لطفا در صورت تمایل به همکاری و خرید ماسک سه لایه، ماسک کودک و ماسک جراحی با پشتیبانی شرکت دی ماسک تماس حاصل فرمایید یا اطلاعات خود را در فرم تماس وب سایت در همین صفحه یا در بخش ارتباط با ما، وارد کنید تا در اولین فرصت جهت تکمیل سفارش و ارسال آن اقدام به عمل آید.

لزوم استفاده از ماسک کودک و پروتکل‌های بهداشتی در شرایط فعلی

در صورت عدم استفاده از ماسک کودک و ورود ویروس یا آلاینده‌ها به ریه کودکان، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به آن‌ها وارد شود. کودکان به دلیل پایین بودن سیستم ایمنی بدنشان جزو افراد حساس و آسیب پذیر جامعه محسوب می‌شوند و استفاده از ماسک مخصوص با طراحی کوچکتر و الیاف متفاوت جهت جلوگیری از بیماری‌های تنفسی و عفونی برای این عزیزان، امری کاملا ضروری به حساب می‌آید.

یافته های علمی نشان دهنده اثر بخش بودن استفاده صحیح از ماسک در مقابل انتقال ویروس کرونا می‌باشد و سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها نیز بر این موضوع توافق نظر دارند و درحال حاضر پوشیدن ماسک و استفاده از اقلام ضد عفونی کننده را تنها راه‌های مقابله با ویروس کرونا می‌دانند. این موضوع اهمیت استفاده از ماسک کودک برای فرزندانمان را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

منابع: todaysparents و fatherly

این را به اشتراک بگذارید